пʼятниця, 18 грудня 2015 р.

Праведник віри.

"Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою й невтомною працею любіть Україну".
Завершується 2015 рік, який був проголошений роком видатного українського, церковного діяча - митрополита А. Шептицького. За цей рік відбулося багато подій на вшанування пам'яті владики, масових заходів, відкриття пам'ятника, оприлюднено велику кількість документальних матеріалів і завершальним акордом цьогорічних тематичних урочистостей, зокрема у нашій місцевості, школі, стане урочистий вечір присвячений діяльності великого митрополита. Учні НВК запрошують  усіх бажаючих  20 грудня на літературно-театралізовану зустріч приурочену життю і діяльності митрополита.
І ще раз коротко про Андрея Шептцького.
Праведник віри - таким знають Шептицького в усьому світі. А для України Митрополит Андрей - одна з найвеличніших постатей української церкви. Його вчинками завжди керували любов до людей, правди та чесності, і, мабуть, саме тому Андрей Шептицький здобув повагу та любов українців. У 36-річному віці він очолив Українську греко-католицьку церкву і був її очільником аж до кінця свого життя.

пʼятниця, 11 грудня 2015 р.

Міжнародний день прав людини.

«Свобода означає абсолютне верховенство прав людини»                                                                                  Франклін Рузвельт

10 грудня святкують Міжнародний день прав людини. Це свято було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.
 «Знадобилися лютування тиранів, щоб винайти права людини. Знадобився Чорнобиль, щоб усвідомити небезпеку від погано обслуговуваних АЕС»
                                                                                 Бернард Вербер

Зокрема, засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. У Міжнародний день прав людини зазвичай згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві й зусиллях світового співтовариства щодо виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини.
      « Ми втратили баланс між правами та обов'язками.   Сьогодні всі говорять про права, і ніхто не замислюється про обов'язки. Ми розвиваємося в
 дуже дивному напрямку»
                                         Такеши Кітано
Головна мета Міжнародного дня прав людини — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного. Сьогодні серед основних заходів, присвячених цьому дню, можна назвати засідання круглих столів, міжнародні конференції з питань дотримання прав людини, покази телевізійних програм відповідної тематики.
                               «Ваші права закінчуються там, де починається біль іншої людини»                                                                                                                     Андрій Кураєв
За матеріалами сайту: http://novovoronzovka.just.ks.ua/pravova-osvita-naselennya/10-grudnya-%E2%80%93-mizhnarodniy-den-prav-lyudini.html

четвер, 10 грудня 2015 р.

Вітаємо переможців!

Вітаємо призерів та учасників ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з історії та правознавства у 2015-2016 н.р.
Правознавство:
Вавриків Ірина 10 клас - І місце
/Бажаємо успіхів у підкоренні вершин ІІІ етапу всеукраїнської олімпіади з правознавства!!!/
Історія:
Гевко Зоряна (11  клас)ІІ місце
Барабаш Христина ( 10 клас)
Гайдар Юрій (9 клас)
/ Молодці! Ви гордість нашої школи/

субота, 5 грудня 2015 р.

Відеолекції з історії України.

Відеолекції з історії України.
Доволі часто, блукаючи лабіринтами інтернету,  я шукаю цікаві матеріали з історії України, всесвітньої історії, які можна використати мені або моїм колегам-педагогам, як вчителю на уроці чи учням при підготовці до уроків історії чи ЗНО. Звісно, що дуже б хотілося, щоб школярі просто з цікавості чи любові до історії читали, переглядали той чи інший матеріал. Саме ці дані я знайшла на сайті «Шкільне життя» у розділі історія. Зокрема,  автор помістив цілу низку відео лекцій з історії України. Які створили викладачі кафедри історії Києво-Могилянської колегії. Рекомендую користати всім охочим клікнувши ТУТ

субота, 28 листопада 2015 р.

Злочин, що не підлягає забуттю.

В історії нашої держави тісно переплелися багато славних  сторінок.  Та  з-поміж  них  осібно  представлена та, яку не дозволялося читати майже п'ять з половиною десятиліть, та сторінка, яку тодішнє керівництво старалося вирвати, щоб навіки забули всі про страшні події років 1932-1933, а назва цієї сторінки — «Голодомор».  

    В Україні є давній звичай – у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. І щороку в Україні, у четверту суботу листопада на пам’ять про тих людей, які померли з голоду, запалюють свічки. Цього року 28 листопада 2015 року о 16 годині Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом.                                                       

“Люди Правди. Щоб світ знав!” – гасло цьогорічної кампанії

Ґарет Джоунз (1905 –1935) – британський журналіст. Автор понад 20 статей на тему голоду. Він тричі побував у Радянському Союзі, востаннє – у березні 1933 року.  Порушивши заборону на в’їзд іноземним журналістам до України, нелегально здійснив поїздку Харківською областю. 29 березня 1933 року Ґарет скликав прес-конференцію в Берліні, на якій уперше публічно заявив про Голодомор. Прес-реліз був опублікований багатьма газетами, зокрема “New York Evening Post” та “Manchester Guardian”. Всього Джоунз до 1935 року видав декілька десятків статей на тему голоду та побаченого в голодній Україні . 
“Я пройшов через безліч сіл... Скрізь чув плач: “У нас немає хліба. Ми помираємо! Передайте в Англію, що ми пухнемо від голоду”.                                                                 

середа, 25 листопада 2015 р.

16 днів проти насилля.

З 25 листопада по 10 грудня відбуватиметься щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.Цього року учні нашої школи долучаться ло проведення цієї акції. яка символічно преходить у тиждень прав людини. З цього приводу

  • учні 1-4 класів запрощуються ло участі у конкрсі малюнків " Світ без  насильства очима дітей".
  • учні 5-8 класів запрошуються до участі у написанні твору- роздуму " Яким я бачу світ без насильства"
  • учні 9-11 класів запрошуються долучитися до конкурсу відеороликів " Вільні від насильства"
Підсумок конкурсів відбудеться 10 грудня 2015 р.  Пропоную долучитися усім небайдужим.
Бажаю успіху!



четвер, 19 листопада 2015 р.

ЗНО-ДПА з історії України - 2016.

 Яким цьогоріч буде ДПА та ЗНО з історії?

Це питання хвилювало  як учнів одинадцятикласників  так і вчителів історії ще з  травня місяця. І лише на початку листопада 2015 року МОН  були прийняті необхідні документи з даного питання.  

У 2016 році випускний іспит з історії України учні 11-х класів складатимуть у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Іспит складатимуть як випускники, які мають намір вступати до вищих навчальних закладів, так і ті випускники, яким необхідно отримати лише оцінку державної підсумкової атестації з предмета.Результат виконання завдань першої частини буде зарахований як державна підсумкова атестація з історії України. Ця частина міститиме тридцять завдань різних форм та охоплюватиме період історії України ХХ ст. - початку ХХІ ст.Друга частина тесту також міститиме тридцять завдань різних форм і охоплюватиме період історії України від найдавніших часів до кінця ХІХ ст.Увага! Результат виконання завдань першої та другої частини тесту буде використовуватися абітурієнтами під час вступу до вищих навчальних закладів України.Детальніше про особливості тесту ЗНО з історії України 2016 року та матеріали для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень з історії України.  можна переглянути ТУТ.
Виходячи з цього, тест ЗНО 2016 року з історії України буде складатись з двох частин.

Корисні матеріали представлені 

на сайті Освіта в Україні - Освіта.ua у розділі ЗНО.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...